The Mean Lamine Roster
2020 Mean Lamine Roster (13.4 miles - not 25!)
First Name  Last Name  Class  Boat # Boat Type  Team Name
1  Savanna  Herbert  Women's Solo Unlimited 111  SES Surfski
2  Candi  Hill  Women's Solo Unlimited 4887  Epic V8 Pro Ultra
3  Lisa  Melchert  Women's Solo Unlimited 629  Sea kayak 18’
4  Don  Treece  Men's Solo Unlimited 3159  Kayak
5  Justin  Sharp  Men's Solo Unlimited 7263  Yellow Tsunami Kayak
6  Mark  Sullivan  Men's Solo Unlimited 2112  Epic 16x Kayak
7  Dennis  Race  Men's Solo Unlimited
8  Dead Last Johnnie  Ortiz  Men's Solo Unlimited 719  RiverHawk OC-1
9  Matt  Peters  Men's Solo Unlimited 9292  Epic 18X
10  Fred  Fredlund  Men's Solo Unlimited 1378  kayak
11  Jon  Marble  Men's Solo Unlimited 6116  V12 surf ski
12  Jonathan  Cannon  Men's Solo Unlimited  Solo Kayak
13  Shane  White  Men's Solo Unlimited 9939  Prijon Seayak
14  Black  Coffee  Men's Solo Unlimited 654  Riverhawk
15  Mike  Herbert  Men's Solo Unlimited 11  McGregor Rhythm surfski
16  Larry  Mooney  Men's Solo Unlimited 5900  Epic V8
17  Eric  Reyes  Men's Solo Unlimited 5427  Surf ski
18  Chad  Talken  Men's Solo Unlimited 428  Epic V8 pro
19  Dustin  LeCave  Men's Solo Unlimited 3620  Epic 18x
20  Nicholas  Wagner  Kayak Class 1006  Epic Endurance
21  Kathy  Jones  Kayak Class 4028  Stellar
22  Bernard L  Arnold  Kayak Class 211  Current Design Stolcist
23 Vance Grossenburg  Kayak Class 8  Kayak
24  connor  grossenburg  Kayak Class 13  Kayak
25  Lydia  Bauer  Kayak Class  turtle  Epic V7
26  Jeff  Behrns  Kayak Class 1012  Epic Legacy L
27  Ken  Meadows  Kayak Class 1959  Stellar 18s surfski
28  John  Parish  Kayak Class 1999  Seaward
29  Jeff  Holley  SUP 4266  Starboard allstar
30  Jody  Carroll  Women's Tandem Unlimited 4611  Epic 18x double  Blistered Sisters
31  Jane  Monroe  Women's Tandem Unlimited 4611  Epic 18X  Blistered Sisters
32
33  Rusty  Self  Men's Tandem Unlimited 1410  Surf ski  Shake and Bake
34 Tom Selva  Men's Tandem Unlimited 1410  Surf ski  Shake and Bake
35  Dylan  Hodges  Canoe Class  Canoe
36  Colby  Johnston  Canoe Class
37  Steve  Branco  Canoe Class 8118  Canoe Minn 2  River Monsters 2
38 Daniel  Branco  Canoe Class 8118  Canoe Minn 2  River Monsters 2
39  Charles  Lockwood  Mixed Tandem Unlimited 1 TBD
40 Traci Martin  Mixed Tandem Unlimited TBD
41  Mira  Doneva  Mixed Tandem Unlimited  Epic V10 Double  Ladsurfski
42 Ron Ladzinski  Mixed Tandem Unlimited  Epic V10 Double  Ladsurfski
43  Scott  Merritt  Mixed Tandem Unlimited 2801  Epic v8 tandem  Your pace or mine
44  Dotty  Merritt  Mixed Tandem Unlimited 2801  Epic v8 tandem  Your pace or mine
45  Randy  Burgard  Team Class (3+) 1492  4 man canoe  Team taco
46 Doug Jennings  Team Class (3+) 1492  4 man canoe  Team taco
47 TBD  Team Class (3+) 1492  4 man canoe  Team taco
48 TBD  Team Class (3+) 1492  4 man canoe  Team taco
49
50  Krista  Scroggins  Team Class (3+) 513  6 man
51  Ryan  Slebos  Team Class (3+) 513  6 man  Ryan's Renegades
52 Nancy Slebos  Team Class (3+) 513  6 man
53 Dylan McHardy  Team Class (3+) 513  6 man
54 TBD  Team Class (3+) 513  6 man
55 TBD  Team Class (3+) 513  6 man
56 Matt Walters  Team Class (3+) 1300 Peddle-Paddle The Kraken
57 Joe Mann  Team Class (3+) 1300 Peddle-Paddle The Kraken
58 Uncle A-dog  Team Class (3+) 1300 Peddle-Paddle The Kraken
Website Builder